تلفن: 03137759630
ایمیل: info@behsazseo.com

سئو سایت و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو

سئو بهینه چگونه به شما کمک میکند؟
بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستجو
بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستجو

سئو سایت (SEO)،  یک امر مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو موتورهای جستجو است. معمولاً وب سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند. از عوامل مهم موفقیت در سئو، طراحی وبسایت به صورت اصولی و صحیح می باشد که تیم بهساز سئو شما را در این امر یاری مینماید.

یک وب سایت اینترنتی زمانی ارزش خواهد داشت که آن سایت بازدید داشته باشد. حال با توجه به زمینه فعالیت هر سایت آمار بازدید می تواند ارزش متفاوتی ایجاد کند.

ممکن است برای یک وب سایت با عنوان فروش ردیاب خودرو ورودی بازدید روزانه 100 نفر از سایت ایجاد ارزش کند ، اما بازدید روزانه حتی 1000 نفر هم برای یک سایت خبری ارزشی ایجاد نکند.

حال مسئله مهم اینجاست که چگونه می توان تعداد بازدید مفید ورودی یک سایت را افزایش دهیم؟
سئو سایت کم هزینه ترین و موثرترین روش افزایش ورودی هدفمند بازدید سایت ها در فضای اینترنت است و امروزه همه فعالان وب به اهمیت آن پی برده اند.

SEO  مخفف عبارت Search Engine Optimization است که گستره ی بزرگی از فعالیت های مختلف را در بر می گیرد.

برخی، این فعالیت ها را با نام بهبود رنکینگ سایت می شناسند و برخی دیگر، عبارت ارتقا رتبه سایت را استفاده می کنند. این در حالیست که تلفظ صحیح این عبارت اس ای او معادل “بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو" است.
بهینه سازی وب سایت فرآیندی بسیار ارزشمند است که باعث افزایش قابل توجه بینندگان وب سایت خواهد شد.

از طرفی به دلیل اینکه کسانی که به دنبال اطلاعات مورد نظر می گردند به سایت شما هدایت خواهند شد، بیشترین بازدهی را نسبت به سایر روشها از قبیل تبلیغ در روزنامه، سایتهای تبلیغاتی و یا تبلیغ از طریق پست الکترونیک داراست.
همچنین به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی است که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی می کنید و در واقع بالاترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت خواهید داشت.
شرکت های زیادی در زمینه سئو سایت فعالیت می کنند که فعالیت آن ها به طور عمده به دو دسته تقسیم می شود : سئو سایت سیاه و سئو سایت کلاه سفید

سئو سیاه، شامل فعالیت هایی است که در راستای فریب موتورهای جست و جو گوگل عمل می کند و قالباً گوگل آنها را شناسایی کرده و به صورت اسپم شناسایی می کند و پس از مدتی از لیست جست و جو حذف می کند.
اما سئو کلاه سفید شامل فعالیت هایی است که در راستای بهبود وضعیت سایت چه از لحاظ ساختار و چه از لحاظ کاربری صورت می گیرد تا گوگل بتواند به سایت رتبه مناسبی دهد.

سئو سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.
    
  • از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، و اینکه کاربران چه چیزی سرچ می‌کنند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. 
    
  • بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه‌سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

مواردی که برای داشتن یک جایگاه خوب در موتورهای جستجو به آنها نیازمندیم

طراحی صفحات وبسایت
طراحی صفحات وبسایت
یکی از اقدامات اولیه در جهت جذب بازدید موثر بالا که منجر به جذب بازدیدکننده و در نهایت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری میگردد، طراحی اصولی و دلچسب از دید کاربر میباشد که میتواند کاربر را برای همیشه به مشتری شما تبدیل کند.
رعایت نکات طراحی از دیدگاه موتورهای جستجو
رعایت نکات طراحی از دیدگاه موتورهای جستجو
همانگونه که طراحی صفحات وبسایت باید از دیدگاه بازدید کننده جذاب باشد، رعایت نکات طراحی وبسایت از دید موتورهای جستجو نیز اهمیت فراوانی دارد که از نگاه بازدید کننده ناپیداست و حتماً باید رعایت گردد.
تبلیغات و ایجاد بک لینک
تبلیغات و ایجاد بک لینک
یکی دیگر از موارد پر اهمیت برای پیشرفت جایگاه وبسایت در موتورهای جستجو نظیر گوگل، ایجاد لینک انتقال کاربر از سایت های پر بازدید و معتبر به وبسایت شما میباشد که باعث محبوبیت وبسایت در گوگل و افزایش ورودی کاربران میگردد.

آنالیز وب سایت

آنالیز وبسایت به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا نتیجه کار و کمپین‌های تبلیغاتی خودشان را بررسی کنند و بعد از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی ترافیک به سمت سایت آن‌ها چگونه در حال تغییر است. آنالیز وب شامل اطلاعات تعداد بازدید کنندگان و تعداد دیده شدن صفحات است. این ابزار به اندازه‌گیری ترافیک یک وب سایت و محبوبیت سایت کمک می‌کند.
img